Процес рецензування
З метою забезпечення конкурентного наукового рівня контенту наукового фахового видання «Український антарктичний журнал» (далі – Журнал) запроваджено обов’язкове подвійне сліпе рецензування рукописів та високі вимоги до якості наукових досліджень. Це означає, що подані рукописи рецензуються незалежними експертами у вибраній дисципліні з анонімністю як для автора, так і рецензентів.
Процес рецензування
Надісланий Автором рукопис розглядається редакцією Журналу на відповідність вимогам, представленим у Правилах для авторів та відсутність плагіату.
У разі належного оформлення рукопису, він передається Відповідальному редактору для оцінки на відповідність усім науковим критеріям, тематиці журналу та призначення Рецензентів.
Рукопис подається двом експертам, на незалежне анонімне рецензування, які вчасно і неупереджено виконують обов’язки по рецензуванню рукопису, не є фінансово зацікавленими в дослідженнях і не представляють інтереси конкуруючої організації. Рецензенти є фахівцями за даною тематикою досліджень і мають публікації за останні три роки у виданнях Scopus, Web of Science та у виданнях, які входять до Переліку наукових фахових видань України.
У випадку наявності позитивного і негативного відгуку на роботу, Відповідальний редактор призначає додаткового Рецензента і на основі його відгука приймає остаточне рішення.
У разі відхилення рукопису, Автор інформується листом на електронну адресу. Редакційна колегія залишає за собою право не вступати в дискусію з авторами.
Під час рецензування, Рецензенту рекомендується послуговуватись розробленим редакцією Висновком Рецензента, в якому визначені основні вимоги, яким має задовольняти рукопис, а саме:
- щодо актуальності теми досліджень,
- новизни і достовірності даних,
- коректності використаних методів досліджень та статистичних методів обробки,
- повноти опрацьованих літературних джерел,
- обґрунтованості та коректності висновків.
Оформлена рецензія надсилається до редакції Журналу електронною поштою або через сайт.