Правила для авторів
Редакція наукового фахового видання "Український антарктичний журнал" (УАЖ) приймає наукові статті, огляди на замовлення редакції, короткі повідомлення, які відповідають нижче наведеним правилам. Автор несе відповідальність за науковий зміст наданих матеріалів.
Плата за редакційну підготовку та публікацію статей у науковому фаховому виданні "Український антарктичний журнал" відсутня.
Загальні вимоги до рукопису
До друку беруться матеріали, які не публікувались раніше і не перебувають на розгляді в інших виданнях. Разом з рукописом подається Авторський договір та кандидатури чотирьох потенційних рецензентів (необхідно вказати прізвища, ім’я та по-батькові, афіліацію та адресу електронної пошти), який набуває чинності з дати рішення про прийняття рукопису до друку.
Максимальний обсяг рукописів статей не повинен перевищувати 20 сторінок разом зі списком літератури, таблицями, підписами до рисунків, рефератами українською та англійською мовами, оглядів — до 25 сторінок, коротких повідомлень — до 6 сторінок.
Рукопис має бути набраний у редакторі Word, формат файла — *.doc, або *.docx, поля: верхнє — 25 мм, нижнє — 20 мм, ліве — 25 мм, праве — 20 мм. Шрифт тексту й формул — Times New Roman, розмір шрифту — 12 pt, міжрядковий інтервал — одинарний, відступ абзацу — 10 мм.
Послідовність розташування матеріалу рукопису (наукова стаття, огляд, коротке повідомлення)
Прізвища та ініціали авторів вказуються без абзацу (напівжирним шрифтом). Якщо декілька авторів з різних установ, їх прізвища позначаються числовим індексом, що відповідає порядковому номеру установи. Після прізвищ авторів пропускається рядок.
Список установ та їх місцезнаходження (поштова адреса подається у порядку: місто, індекс, країна). У разі, якщо рукопис містить результати досліджень, які виконувалися на базі Державної установи Національний антарктичний науковий центр МОН України, поряд з основним місцем роботи автора необхідно вказувати — Державна установа Національний антарктичний науковий центр МОН України. Перед кожною установою ставиться порядковий номер, якщо співавтори з різних установ. Після списку установ пропускається рядок і вказується електронна адреса відповідального за листування автора.
Назва рукопису – без абзацу (напівжирним шрифтом). Після назви пропустити рядок. Додатково для колонтитулів мовою рукопису подається скорочена назва рукопису обсягом до 50 знаків, без врахування проміжків.
Реферати (анотації) разом з ключовими словами необхідно подати українською та англійською мовами (1800–2000 знаків), друкуються без абзацу: слово «Реферат» («Abstract») — далі текст реферату звичайним шрифтом Times New Roman, 10 pt. У тексті рефератів у довільній формі мають бути відображені мета, методи, головні результати та висновки. До реферату українською мовою обов’язково додати:
- прізвища та ініціали усіх співавторів — звичайним шрифтом;
- установи, де працюють автори, та їх місцезнаходження;
- назву роботи — напівжирним шрифтом.
Після реферату залишити пустий рядок.
Ключові слова (Кеуwords) наводяться після кожного реферату — без абзацу, до 6 слів чи словосполучень, що перераховуються через кому в алфавітному порядку. Ключові слова не повинні повторювати слова та словосполучення, використані в назві рукопису. Після ключових слів залишити пустий рядок.
Основні розділи
Назви розділів та підрозділів вказувати напівжирним, простим шрифтом, розділяючи їх пустими рядками. Усі підрозділи повинні мати короткі, не більше 30 знаків, тематично відповідні назви.
Рукопис дослідницької (експериментальної) статті має бути поділений на розділи:
1 Вступ (постановка проблеми, аналіз попередніх досліджень з обраної проблематики, формулювання мети дослідження)
2 Матеріали і методи (подаються відомості про схему експерименту, обладнання, матеріали, методи отримання та аналізу використаних даних)
2.1
2.2
…
3 Результати (виклад основних етапів виконання роботи з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів)
3.1
3.2
…
4 Обговорення (порівняння отриманих результатів з останніми дослідженнями за обраною проблематикою)
5 Висновки (на вибір авторів і рецензентів)
Бажано, щоб розділи «Результати» та «Висновки» містили мінімально необхідну кількість посилань.
Наявність баз (архівів) даних (на вибір авторів і рецензентів)
Внесок авторів
Відомості про фінансову підтримку
Подяки
Конфлікт інтересів
Посилання
У розділі «Посилання» наводяться опубліковані роботи у алфавітному порядку, на які є посилання в тексті. Необхідною умовою є переважання серед літературних джерел посилань на роботи, надруковані за останнє десятиріччя, які знаходяться в міжнародних наукометричних базах даних Scopus та Web of Science. Не дозволяється посилатися на неопубліковані роботи та персональні повідомлення.
При оформленні використаних джерел, у випадку наявності декількох посилань на одного автора, спочатку подається робота одного автора, наступні роботи у співавторстві, далі з колективом співавторів. Хронологічно літературні джерела подаються починаючи з найдавніших. У випадку, якщо авторів публікації більше ніж двадцять, вказуються прізвища, ініціали перших дев’ятнадцяти авторів, далі три крапки і прізвище, ініціали останнього автора.
Назви статей періодичних видань або частин (розділів) монографій повинні відповідати англомовним анотаціям, розміщеним в зазначених виданнях. Якщо вихідні джерела не містять англомовних анотацій, наводиться переклад англійською мовою. Назви періодичних видань (журналів) подаються відповідно до офіційного латинського написання за номером реєстрації ISSN.
Приклади оформлення бібліографічного запису відповідно до стилю APA
Стаття з журналу: автор(и) (прізвище, ініціали), рік, назва статті, назва журналу, том (номер), сторінки статті або номер статті, doi:
Convey, P., & Stevens, M. (2007). Antarctic biodiversity. Science, 317(5846), 1877–1878. https://doi.org/10.1126/science.1147261
Монографії, книги: автори, редактори, (прізвища, ініціали), рік, назва книги, видання, видавець:
Weeks, W. (2010). On Sea Ice. Univ Alaska Press.
Florindo, F., & Siegert, M. (Eds). (2009). Antarctic Climate Evolution. Elsevier Science.
Розділ з монографії, книги: автори, рік, назва розділу, редактори, назва книги, видання, номери сторінок, видавництво:
Smith, R. I. L. (1984). Terrestrial Plant Biology of the sub-Antarctic and Antarctic. In R. M. Law (Ed.), Antarctic Ecology (pp. 61‒162). Academic Press.
Веб ресурси: назва, дата доступу, URL адреса:
Geomagnetic Activity Map ‒ Hourly Ranges. Retrieved October 10, 2020, from http://www.intermagnet.org/activitymap/activitymap-val-eng.php?year=2013&month=03&day=17&component=h
Авторам варто уважно перевіряти список літератури, оскільки допущені неточності й помилки можуть стати на заваді індексації публікації у вітчизняних та закордонних бібліометричних базах даних. У випадку виявлення в ньому неточностей редакція має право повернути статтю на доопрацювання.
Рисунки і таблиці
Рисунки бажано подавати чорно-білими для друкованої версії журналу та кольоровими для електронної версії з роздільною здатністю не менше 300 dpi. Посилання в тексті - (Рис. 1), або (Рисунок), якщо є лише один. Графічні ілюстрації та фотографії подаються окремими файлами .JPG або .TIFF. Підпис до ілюстрації (подається під ілюстрацією) має бути шрифтом Times New Roman, 12 пт і починатися з «Рисунок 1.», після чого йде пробіл і підпис. Частини ілюстрацій позначаються (а), (b), (с) тощо. Для використання матеріалів, захищених авторським правом третьої сторони, потрібен письмовий дозвіл власника авторських прав.
Будь ласка, використовуйте останні оновлені безкоштовні карти Антарктиди (див. www.scar.org/publications/antarcticdigitaldatabase). Широта і довгота повинні бути позначені на відповідних сторонах карти. Масштаб (в км) і стрілка на північ обов'язкові.
Позначення на картах і рисунках повинні відповідати одному стилю. Символи бажано пояснювати в межах ілюстрацій.
Таблиці з короткими заголовками до них мають бути вставлені в текст і пронумеровані послідовно арабськими цифрами (в лівому верхньому кутку перед назвою таблиці). Посилання в тексті – (Таблиця 1), за наявності в рукописі лише однієї таблиці – (Таблиця). Підписи до таблиць подаються звичайним шрифтом Times New Roman, кегль 12. Підпис до таблиць починається зі слів «Таблиця 1.», далі пробіл і назва таблиці.
Не допускається подання однакового матеріалу в табличній і графічній формі. Перевага у поданні інформації надається графічним зображенням.
При виборі одиниць вимірювань необхідно дотримуватись одиниць СІ.
Хімічні сполуки і математичні формули
Хімічні формули вказувати відповідно до номенклатури, яка рекомендується IUPAC. В десяткових дробах для розділення частин використовується крапка. Між числами завжди ставиться тире без пробілів. Для скалярного добутку та хімічних формул використовується означення (а ⋅ в) та (CuSO4 ⋅ 7Н2О) відповідно. Латинські та грецькі символи у позначеннях та математичних формулах виділяються курсивом. Довгі і складні математичні формули набираються за допомогою програми MathType і додатково подаються окремим файлом.
Використання латинських назв
Латинські назви видів тварин, рослин, грибів, мікроорганізмів подаються курсивом. При першому згадуванні в тексті із зазначенням авторів таксонів, року опису таксону та родини, далі — без авторів. Автори таксонів та ранги таксонів наводяться прямим шрифтом. При першому згадуванні видів, назва роду подається повністю, надалі скорочується до однієї літери, за винятком тих випадків, коли речення розпочинається з латинської назви або ж коли йдеться про види, що належать до різних родів, назви яких починаються з однакової літери. У підписах до таблиць та рисунків родові назви не скорочуються (виключення — перелік кількох видів одного роду). Назви таксонів мають відповідати чинним вимогам таких документів: Міжнародний кодекс ботанічної номенклатури, Міжнародний кодекс зоологічної номенклатури та Міжнародний кодекс номенклатури прокаріотів. У виключних випадках, автори можуть використовувати номенклатуру згідно цитованих праць (обов'язково зазначаючи це в тексті рукопису).
Якщо в назві статті вказуються назви видів рослин, тварин, грибів чи мікроорганізмів, авторів таксона не вказувати. Автори таксонів не наводяться і в рефератах статті.
Використання географічних назв
При використанні географічних назв Антарктики необхідно керуватися газетиром SCAR: https://data.aad.gov.au/aadc/gaz/scar/search.cfm
Неофіційні назви мають бути позначені як такі під час першого використання, а потім взяті в лапки – " ".
Для географічних об’єктів, які не мають назви, необхідно вказувати координати.
Абревіатури та акроніми
Абревіатури та акроніми мають бути визначені в тексті під час першого використання — спочатку подається їх повна назва і в дужках скорочена, наприклад Науковий комітет з антарктичних досліджень (SCAR). Уникайте скорочень у назві та рефераті. Топоніми в тексті вказуються повністю.
Процес підготовки рукопису до публікації відбувається в декілька етапів
Перший етап – подання рукопису. Автор надає файл Word розміром до 10 MB (*.doc або *.docx) з рисунками і таблицями та наскрізною нумерацією рядків і сторінок, а також файл з Авторським договором. Інформація надсилається електронною поштою на адресу журналу uac@uac.gov.ua та/або подається на сайт Українського антарктичного журналу http://uaj.uac.gov.ua/index.php/uaj. Надісланому файлу присвоюється унікальна назва-ідентифікатор (manuscript ID) – UAJ-PAP-2020-012, який має використовуватись кожного разу (наприклад, у полі Sbj.) під час переписки та іншої роботи з рукописом.
UAJ-PAP-2020-012 — журнал, стаття, рік, порядковий номер матеріалів у цьому році
UAJ-REV-2020-012 — журнал, огляд, рік, порядковий номер матеріалів у цьому році
UAJ-NOT-2020-012 — журнал, коротке повідомлення, рік, порядковий номер матеріалів у цьому році
Надісланий Автором рукопис розглядається Редакцією та Відповідальним редактором на відповідність вимогам, представленим у Правилах для авторів, на відповідність усім науковим критеріям, тематиці журналу та призначаються Рецензенти.
Другий етап — рецензування.
Рукопис подається двом експертам на незалежне анонімне рецензування, які вчасно і неупереджено виконують обов’язки по рецензуванню рукопису, не є фінансово зацікавленими в дослідженнях і не представляють інтереси конкуруючої організації.
У випадку наявності позитивного і негативного відгуку на роботу одночасно, Відповідальний редактор призначає додаткового Рецензента і на основі його відгуку приймається остаточне рішення.
Третій етап — розгляд рукопису після рецензування. Після отримання рецензій Автори повинні надати детальну відповідь на усі коментарі Рецензентів та вказати усі зміни в переглянутому рукописі. Відповідь для Рецензентів має бути структурована у чіткій та зрозумілій послідовності: (1) коментарі Рецензентів, (2) відповіді автора на зауваження Рецензентів, (3) рукописні зміни автора в статті. Крім того, необхідно надати марковану версію рукопису (файл MS Word (*.doc або *.docx) з рисунками і таблицями), що відображає внесені зміни (використовуючи track changes або кольоровий маркер/кольоровий текст у Word). Цю версію слід поєднати з вашим файлом відповідей, щоб Рецензент міг чітко визначити, які зміни були внесені. Назва файлу змінюється на UAJ-PAP-2020-012-R1. Якщо рукопис не повертається до редакції у визначений термін, він знімається з розгляду. Якщо рукопис буде подано після вказаного терміну, він розглядається як новий рукопис за звичайною процедурою.
Четвертий етап – подання рукопису до друку. У разі згоди Рецензентів з внесеними виправленнями, приймається рішення до друку, а автор інформується. Після цього автором подаються наступні файли: текст рукопису у форматі MS Word, рисунки та фотографії (окремими файлами). Назви файлів: ідентифікатор з додаванням «main text» «fig01», «fig02»:
UAJ-PAP-2020-012-R1-maintext
UAJ-PAP-2020-012-R1-fig01
UAJ-PAP-2020-012-R1-fig02